Par dīkstāves pabalstu Covid-19 pandēmijas skartajiem uzņēmumiem

31.03.2020.

Cienījamie risinājuma Tildes Jumis lietotāji!

Informējam, ka uzņēmumi, kuru darbinieks ir dīkstāvē ārkārtējās situācijas laikā saistībā ar Covid-19 pandēmiju, ir tiesīgi pieteikties uz Dīkstāves pabalstu.

VID informācija Covid-19 skartajiem uzņēmumiem

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa likuma 13. panta “Atvieglojumi maksātājam” 3. daļā noteikts, ka “… noteiktie atvieglojumi nav piemērojami, ja personas … patstāvīgi saņem … bezdarbnieka pabalstu…”

Lūdzam ņemt vērā, ka bezdarbnieka pabalstam nodokļu atvieglojumus nepiemēro un dīkstāves pabalsts var tikt pielīdzināts bezdarbnieka pabalstam.

Piesardzības nolūkos, lai, iesniedzot IIN 2020. gada deklarāciju, darbiniekam neizveidotos nodokļa parāds, iesakām nepiemērot IIN atvieglojumus algas daļai dīkstāves mēnesī: ne neapliekamo minimumu, ne atvieglojumus par apgādībā esošām personām, ne citus atvieglojumus.

Šobrīd esam aizrakstījuši VID vēstuli ar lūgumu izskaidrot IIN atvieglojumu piemērošanu, un, līdzko saņemsim atbildi, Jūs informēsim.

Patlaban notiek izstrādes darbi, lai Tildes Jumis Personālā veiktu atbilstošas izmaiņas atvieglojumu piemērošanā un izveidotu dīkstāves iesniegumu iesniegšanai EDS.

Ieteikumi, kā risinājumā Tildes Jumis Personāls piemērot marta mēneša darba algai atvieglojumus uzņēmumiem, kuru darbinieki pieteikti dīkstāves pabalstam.


Dalies

Tehniskais atbalsts

Pieejams aktīvā abonementa īpašniekiem un ja darbam tiek izmantotas programmu jaunākās versijas.

 67­ 605­ 757­

Darba laiks:

no 9:00 līdz 17:00 (darba dienās)

Juridiskā adrese:

Sporta iela 11, Rīga, LV-1013, Latvija

Jumis Pro, SIA
Reģ. Nr. 42103112933