Neapliekamais minimums (NM)

22.01.2018.

Ar šo gadu neapliekamais minimums pilnā apmērā pienākas tikai minimālās darba algas saņēmējiem. Minimālā darba alga – 430 eiro.

Tiem, kuriem alga ir lielāka nekā minimālā alga, bet robežās līdz 1000 eiro – pienākas daļa no neapliekamā minimuma, tā saucamais, diferencētais minimums. Par 2018. gada pirmo pusgadu VID aprēķina un katram darba ņēmējam paziņo prognozēto neapliekamo minimumu.

Ar prognozētā NM piemērošanu ir jābūt ļoti uzmanīgiem, jo neviļus vari kļūt par nodokļa parādnieku. Kādā veidā? Prognozētā NM aprēķinā tiek iesaistīti arī 2016. gada dati, kā arī nepilna informācija par 2017. gadā gūto apliekamo ienākumu, un šie ienākumi var krasi atšķirties no šī brīža algota darba ienākumiem. Sevišķa uzmanība jāpievērš visiem tiem, kuri bija bērna kopšanas atvaļinājumā, studēja vai bija bezdarbnieki, un tiem, ir mainījusies darba alga. EDS var uzrādīt prognozētā NM summu, lai gan, ja darba alga ir virs 1000 eiro, tas nepienākas vispār. Ja NM tiks piemērots, automātiski radīsies nodokļa parāds (par prognozētā NM daļu aprēķinātais IIN), kas būs jāpiemaksā, iesniedzot IIN gada deklarāciju.

Algas kalkulators ir pieejams šeit


Dalies

Tehniskais atbalsts

Pieejams aktīvā abonementa īpašniekiem un ja darbam tiek izmantotas programmu jaunākās versijas.

 67­ 605­ 757­

Darba laiks:

no 9:00 līdz 17:00 (darba dienās)